Problemy z dorosłym dzieckiem

Pytania do doradcy życiowego:

Mój znajomy ma córkę już zamężną i wciąż dręczy się, że ona nie ma pracy i jej mąż też nie ma, że nie mają za co żyć i musi im pomagać finansowo – no bo przecież jest jej ojcem. I  wciąż mu to nie daje spokoju. Spłacał jej długi, płacił za mieszkanie i znowu i znowu bez końca.

Pyta mnie co on ma dalej robić jak jej wytłumaczyć, że trzeba wziąć odpowiedzialność za własne życie.

Doradca życiowy odpowiada:

Moja odpowiedź jest taka:

Dając jej pieniądze na spłatę długów pogarsza tylko jej sytuację i nie daje jej możliwości wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, uzależnia ją wciąż od innych. Ona nie musi się starać, bo jest ktoś, kto za nią to zrobi dziś, jutro i zawsze.

Ocinając pomoc finansową można jej pomóc znaleźć pracę, tańsze mieszkanie, pozwolić jej decydować i dokonywać wyborów i za te wybory ponosić konsekwencje. To jest właśnie nauka dorosłego człowieka brania życia w swoje ręce.

Minęło pół roku. Mój znajomy przestał pomagać finansowo i o dziwo, dziewczyna znalazła sama pracę, przestała słuchać męża (nieroba) i dziś choć nie zarabia milionów, wiąże koniec z końcem a i mój znajomy z radością się czasem dołoży gdy widzi, że się naprawdę stara.

Pozdrawiam Cię serdecznie- Małgosia

doradca-zyciowy-online-skype-coach-psycholog-trudne-sprawy-problemy-pomoc-l

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *